Anna krví oděná

3. ledna 2014 v 23:28 | Lucka |  Recenze
Anna krví oděnáAnotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.
Nejsem zrovna fanoušek hororového čtení, i když vlastně nevím tak docela proč. Většinou mi přijde stupidní si o něčem takovém číst, nikdy se pořádně nevystraším a tak vůbec. Není to zkrátka a dobře jedna z věcí, kterou bych uměla nějak zvlášť ocenit.
Každopádně, u Anny krví oděné jsem se rozhodla udělat vyjímku. Hodně mě zaujala obálka (no jo, nesuď knihu podle obalu... známe) i anotace, plus jsem četla pár poměrně výchvalných recenzí, takže jsem se rozhodla se do toho pustit, i když mám zrovna líné období a tak nějak vůbec nečtu.

Krátce shrnuto - o co jde?
Příběh vypráví o Casovi, který po svém otci zdědil zvláštní schopnost zabíjet duchy a s ní i speciální dýku, která je odvádí z našeho světa někam na druhý břeh. Pokud jde o Case samotného, musím uznat, že už od začátku to byl můj typ a rychle jsem si ho oblíbila. Za to rozhodně velké plus, protože - znáte to - není nic horšího než protivný hlavní hrdina.
Cas se se svojí matkou vydává do městečka, kde na něj čeká jeho další oběť; duch Anny Korlovové, který zabil nesčetné množství lidí aniž by po nich kdy byli nazeleny nějaké ostatky.
Samozřejmě by to bylo o ničem, kdyby ho Anna, která je pozoruhodně silná a jak se zdá zcela vědomá svým činnů, rozplácla o zeď v prvních padesáti stránkách, takže tu máme celkem předvídatelnou zápletku. Musím uznat, že to byl taky jeden z důvodů, proč jsem si tuhle knihu chtěla přečíst - docela mě zajímalo, jak z toho Kandare Blake vybruslí a čekala jsem něco docela průhledného, jen se spoustů keců okolo.
Sakra, jak já se spletla!
Celý příběh nakonec vyústí úplně jinak, než by člověk čekal, děj i zápletka se překvapivě rozvětví a nakonec je toho tolik, že už prostě nemůžete přestat, dokud to nemáte za sebou.

Možná bych ještě mohla zmínit Annu... přijde mi to takové hezké, protože je to jedna z postav, která mi hodně utkvěla v hlavě. Anna byla jednoduše úchvatná! Musím říct, že od první chvíle si nesu ten pocit, že je to někdo naprosto neskutečný (hmm, taky že ano). Nemluvě o jejím příběhu, který byl vlastně i velmi dojemný a neubránila jsem se pocitu lítosti. A potom ten konec... no, nebudu spoilerovat. Musíte si to jednoduše přečíst. Slibuju, že to stojí za to.

Teď abych to shrnula nějak jednoduše a zároveň chytře, že?
Anna krví oděná je rozhodně originální, docela napínavý, ne až tak hororový, dojemný a svým způsobem i romantický příběh. Každou chvíli se něco děje, takže nenastávají žádné momenty, kdy byste opravdu nejradši o pár stránek přeskočili, občas se pousmějete a chvílemi vám dost možná bude i docela smutno.

Teď snad jen hurá na Dívku z nočních můr :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříš v duchy?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama