Vesnice? Město by nebylo? :)

18. září 2013 v 16:51 | Lucka |  K tématu týdne
Vybaví se mi čerstvý vzduch, nekonečné pole obklopené lesy. Někde v dálce šumí řeka, nebo alespoň potok a auto tu skoro neuvidíte.
Není se čemu divit, že život na vesnici láká tolik lidí. Jen si představte - no, mnozí si to ani nemusí představovat - že znáte každého, kdo bydlí vedle vás. Víte, kde byl na dovolené a že se jejich syn zabil na motorce. Oni zase vědí, že vaši rodiče se rozvádějí a řeknou jim, že kouříte a chodíte tancovat na místní diskotéku, která se té ve městě podobá jedině v tom, že i tady hraje hudba.

The girl with the broken smile | via Tumblr в We Heart It https://weheartit.com/entry/76581186/via/HelenAndreevna


Nejsem si jistá, jestli žiju ve městě, nebo na vesnici. Ale jsme psaní jako město a strašně se vytahujeme, že máme 10.000 obyvatel... takže jo, asi budeme město.
Nemůžu říct, že by mi život na vesnici úplně vadil, ale asi by mi to ani úplně nevyhovalo. Už jen v malém městě, jako je to moje, přetrvávají vesnické zvyky, jako je neustálé drbání babiček na ulicích a věta: "Viděla jsi parte? Pamatuješ si na Růžu? Měla to a tamhleto."
Vadí mi to. Vadí mi, když vám někdo nakukuje do okna a pak si celý šťastný povídá o tom, jak žijete, co máte a co vás naopak schází. Nesnáším, když někdo řeší moje vztahy a vztahy lidí, které mám ráda a obvzlášť mě dokáže vytočit, když to dělají moji rodiče, prarodiče a další. Grr - drby -.-

Velkou výhodou života na vesnici je samozřejmě to, že je všechno takové čistější. Však víte; lesy, louky, pole, zahrádky plné jahod a růží a tulipánů a po dvorku běhá deset slepic a kočka loví myš. Můžete jít večer ven, i když už je tma, protože se nemusíte bát, že na vás vyskočí úchylák, nebo se vám rozhodně nestane, že na vás babka v metru bude řvát, že má právo sedět. Můžete si oblíct tepláky a vyrazit do lesa na houby a já nevím, co ještě.

Kdybych si měla vybrat, stejně bych si zas a znova vybrala město. Velké, zaprášené a smradlavé město, kde jezdí spousta aut, lidi kouří a nikdo na vás nečumí, když si hlavu obarvíte na modro-růžovo.
Jsem si skoro jistá, že za pár let můj názor bude úplně jiný, ale dneska bych si zvolila takhle a ne jinak. Tím ale nechci říct, že bych na vesnici žít nechtěla. Má to svoje kouzlo, spoustu výhod a tak dále. Ale město... město je město :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. září 2013 v 17:06 | Reagovat

Mně to drbání nevadí. Když má někdo tak ubohý život, že musí řešit životy cizí, je to jejich problém. Já to dělat nepotřebuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama