RECENZE: Tygrova plavba

16. srpna 2013 v 15:09 | Lucka |  Recenze

"Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest - každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a vypořádat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché."


Třetí díl Tygří ságy od Colleen Houckové jsem napnutě očekávala už několik měsíců - lépe řečeno od té doby, co jsem dočetla druhý díl - Tygrovu stezku. Stezka měla šíleně otevřený konec, z kterého jsem byla fakt zoufalá; bílý tygr Ren zapomněl na naši hlavní hrdinku Kelsey a jak se na konci zdálo, ta nakonec skončí s jeho bratrem, černým tygrem Kišanem.
Třetí díl má tedy být, jak se dá očekávat, rozuzlením milostného trojúhelníku mezi Kelsey a dvěma bratry. Nechci tu příliš spoilerovat, takže prozradím jen to, že to bilancování je vážně k zbláznění!

Kromě tohohle trochu klišé problému, je tu samozřejmě Renovo a Kišanovo prokletí, které nás provází všemi třemi díly. Tentokrát se naši hrdinové vydají na širé moře za draky pěti moří, aby získali Duržin náhrdelník a získali několik dalších hodin v lidské podobě pro tygří bratry.
Opět jsem se díky tomu dozvěděla pár zajímavých věcí, ke kterým bych se jinak asi ani nedostala, jako například něco málo o potápění, historii a všelijakých pověstech a bájích. Tyhle informace jsou pro mě osobně jednou z nejpřitažlivějších věcí na celé knize a vždycky mě dokážou přitáhnout ke čtení.


Jestli mi naopak něco trochu vadilo, byla to nerozhodnost hlavní hrdinky Kelsey, co se týče její lásky k Renovi a Kišanovi. Miluje sice oba dva bratry, ale je si jistá, že s oběma být nemůže, takže neustále kličkuje a vymýšlí různé způsoby, jak tomuto rozhodnutí alespoň na chvíli uniknout.
Celkově pokud jde o Kelsey, přijde mi hodně zvláštní. Je odhodlaná a schopná neuvěřitelně silné lásky a odvahy, na druhou stranu je zranitelná a vystrašená ze zcela absurdních věcí, utíká před lidmi, které miluje a pohřbívá v sobě to, co by mohlo všechno konečně vyřešit. Ať už je jaká chce, její postavu mám ráda a přirostla mi k srdci :)
Abych dodala ještě jednu maličkost - mám takové podezření, že Colleen Houcková opravdu ráda jí! Téměř pokaždé, když knižní hrdinové něco jí, popisuje snad každou hranolku, co mají na talíři a místy už mi to přišlo až otravné... Navíc jsem pak vždycky začala mít hlad!

Kniha byla čtivá, zajímavá, napínavá, plný lásky, bolesti a emocí a její čtení jsem si opravdu užívala :) Těším se na čtvrtý díl - Tygrův osud a pevně věřím, že vše, co zůstalo otevřené se brzy uzavře :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anonim anonim | 16. října 2013 v 19:22 | Reagovat

Ahoj. Máš moc hezké stránky. tyhle knihy jsem přečetla sned 100x, mám doma všechny tři díly. Malovala jsi ty obrázky ty? jestli ano tak to máš moc krásný. Máš nadání. :)

2 navarre navarre | Web | 27. září 2016 v 23:14 | Reagovat

pujcka vsem na auto :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama