RECENZE: Rekviem

10. srpna 2013 v 8:30 | Lucka |  Recenze

"Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila…

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?"


Ať chci nebo ne, knihy od Lauren Oliver musím označit za jedny z nejlepších, co znám. Celkově trilogie Delirium (první díl Delirium a druhý díl Pandemonium) se stala jednou z mých nejoblíbenějších sérií knih a s jistotou mohu říct, že se k ní budu vracet a nelituju jediné minuty, kdy jsem tyhle knihy četla :)
Ať už jste tedy předchozí díly četli nebo ne, Rekviem rozhodně mohu doporučit. Vyvrcholení této trilogie je plné akce, zakázané lásky a vnitřního rozpolcení, které budete přímo hltat! :)

Lauren Oliver každou z knih této série psala jiným stylem - Delirium kapitolu po kapitole, Pandemonium střídalo minulost s přítomností a tak vyprávělo dva příběhy zároveň, jeden o ztrátě milovaného člověka a snaze se s tím vyrovnat, druhý o boji a nalezení nové lásky.
Není se čemu divit, že i zde jsme se dočkali nějaké změny :) Celý příběh je vyprávěn nově i z pohledu Leniny nejlepší kamarádky Hany. Už když jsem o tom poprvé slyšela, hodně mě to nadchlo. Hana má po zákroku, který jí ochrání před Amor delirium nervosa, nebo chcete-li láskou, a snaží se zvyknout si na nový svět i život, který jí nalinkovali.
Netrvá dlouho a Haně dochází, že u ní operace neproběhla tak jak měla a svádí boj mezi svým starým a novým já. Zarytě pátrá po minulosti svého budoucího manžela, snaží se zkrotit city, které se derou na povrch a zkouší zapomenout.

Druhá část příběhu patří Leně, kterou už známe vpodstatě od samého začátku. Nevím, jestli se mi to jen zdálo, nebo měla Lena větší část příběhu, více akce a podobně, nebo jestli si to jen vymýšlím.
Lena se po návratu do Divočiny pokouší vyrovnat s tím, že Alex, kterého už dávno pohřbila a celé měsíce na něj zapomínala, skutečně žije. Není to však ten kluk, kterého milovala. V Kryptách se Alex proměnil k nepoznání a jeho lásku k Leně vystřídala nenávist. Na první pohled tak téměř nic nebrání tomu, aby byla s Julianem, který s ní nedávno uprchnul do Divočiny.

Nebudu příliš psát o ději knihy - už jen z těch pár odstavců, co jsem tu napsala je jasné, že děj má kniha opravdu propracovaný a zajímavý. Celkově můžeme pozorovat hned několik životních příběhů, které se nám odvíjejí přímo před nosem. Jsou plné lásky, malých i velkých vítězství, ale také proher a bolestivých ztrát, vzpomínek, které nám už nikdy nikdo nevrátí a také zdí, klecí a plotů, které musíme překonat, než budeme opravdu svobodní.

Strhněte zdi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a jsi někdy nějakou knihu od Lauren Oliver?

Ano, její knihy jsou úžasné! 100% (3)
Ano, ale nelíbí se mi, jak píše. 0% (0)
Ne, nečetl/a. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama