RECENZE: Ptačí zpěv

23. srpna 2013 v 19:05 | Lucka |  Recenze

Ptačí zpěv

Meagan Spoonerová


"Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt."


Na Ptačí zpěv jsem narazila, ani nevím jak. Anotace mě na první pohled zaujala, ale přece jen jsem měla trochu obavy, že to bude na stejné brdo jako Delirium a jiné dystopické série a o to radši jsem, že jsem se v této knize spletla.
Meagan Spoonerová vytvořila magický svět plný kouzelných hranic, pravidel a tajemství. Příběh plný zvratů, zajímavých osobností a míst, o kterých se vám bude zdát, navíc pěkně zabalený do překrásné obálky, nad kterou se budete ještě po přečtení rozplývat.

Hlavní hrdinka Linda - patnáctiletá dívka, která je tak trochu outsider - už několik let sní o tom, že ji konečně vyberou ke kouzlobraní, kde jí odeberou její kouzelnou sílu a ona se bude moct stát dospělou a užitečnou. Místo toho ji ale čeká další hořké zklamání, když není mezi hrstkou vybraných. Když se potom Linda dozvídá, že ke kouzlobraní byla skutečně vybrána, spouští se smršť událostí, které změní dívčin dosavadní život.
Musí utéct z města, které pro ni celý život bylo celým světem, do světa venku za magickou hranicí, potýkat se s duchy minulosti, lidožravými stínovými lidmi a spoustou nástrah, které vás můžou pořádně zmást!
Podaří se Lindě najít Železný les a lidi jako je ona? Dokáže odhalit všechna tajemství, kterými je opředený její život a ujasnit si kdo vlastně je? A kdo jsou lidé, kterým se rozhodla důvěřovat?

Ptačí zpěv je kniha, která rozhodně překvapí - ať už vývojem některých postav (do háje!! to snad ne?! proč jsou mé oblíbené postavy vždycky tak divné? :D), zlomy, které přijdou doslova na poslední chvíli, nebo odhaleními, které vám vyrazí dech.

Kromě toho jsem se rozhodla připsat vám tu jednu zajímavost :)
Hlavní hrdinka Linda se jmenuje podle lindušky, ptáčka. V anglickém originále se však hlavní hrdinka jmenuje Lark, což v překladu znamená skřivan. Je jasné, že jméno muselo být změněno, aby to nám, českým čtenářům, dávalo smysl. Tahle informace mě docela zaujala a tak jsem se rozhodla ji do článku přidat :)

Podtrženo a sečteno, Ptačímu zpěvu chci dát 9/10 bodů, protože kniha je vážně dobře napsaná, její děj mě doslova ztrhnul a celé napjatá jsem čekala, jak to dopadne - a víte co? Stejně je ten konec úplně jiný, než jsem celou tu dobu čekala, což je příjemná změna :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Susan Thomas Susan Thomas | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 22:07 | Reagovat

Ahoj, právě startuje soutěž o knihu Nenávidím a miluji na stránkách: http://www.stmivani.eu/34-souteze/soutez-o-knihu-nenavidim-a-miluji-od-susan-thomas/. Třeba budete mít chuť se zapojit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama