Recenze: Poslouchej!

1. srpna 2013 v 9:51 | Lucka |  Recenze

"Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno - nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky."Po přečtení Ukolébavky, první knihy od Sarah Dessenové, jsem si byla její druhou knihou téměř jistá a věděla jsem, že jdu do něčeho, co mě bude bavit a zaujme mě to. Anotace mě sice trochu vyvedla z míry, přece jen, svět modelingu, anorexie a problém s protivnou kamarádkou ve mě touhu ke čtení moc nepozvedlo, ale jen co jsem se do toho pustila, byla jsem nadšená! :)


Obvzlášť mě nadchly postavy! Tentokrát se mi líbila hlavně hlavní hrdinka Annabel, možná proto, že je mi v mnoha ohledech podobná. Je spíš ten tichý, neprůbojný typ, raději mlčí, než aby řekla, co má na srdci a co ji trápí. Potom, co ztratí nejlepší kamarádku Sophii, už nemá nikoho, s kým by se mohla bavit a je sama.
Když do jejího života vstoupí Owen, nachází v něm kamaráda a zároveň někoho, s kým může říkat alespoň nějakou pravdu. Owena jsem si oblíbila hned od začátku. Jeho posedlost hudbou i věčná upřímnost za každou cenu mi byly prostě sympatické :)
V příběhu nastalo mnoho momentů, které pro mě byli dost překvapující. Mnohé problémy, kterými si Annabel procházela, její touha se někomu svěřit a být pochopená a zároveň strach, že pokud se ozve, akorát všechny rozčílí a ztratí ty poslední lidi, kteří v jejím životě ještě zbyli.

O ději knihy asi ani moc mluvit nemusím. Není to jako u různých fantasy knížek, jako je třeba Divergence apod., děj je spíš skromnější. Nijak mi to ovšem nevadilo, kniha je hodně osobní, plná vzpomínek a emocí a chytla mě za srdce :)

8/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama