Cestopis [05] - tak zase domů

20. srpna 2013 v 8:20 | Lucka |  Cestopis

Zdraví letiště Monastir! :)
Je právě 6:30 místního času a já se vesele proštěkávám letištní halou. (Asi nikdo mi neuvěří, že jsem před pasovou kontrolou začala dělat "haf haf haf" :D). nemůžu uvěřit, že už se vracím domů, ale tak nějak se vlastně i těším.
No, protože tady sice wi-fi je, ale já (zatím) neznám heslo, tak článek píšu spíš dodatečně, abych zabila čas, než si konečně zajdu na kafe a něco k jídlu.

Na rozdíl od letiště v Brně, tady v Monastiru je všechno hrozně v pohodě. Nikdo neřeší, že s sebou máte láhev vody a v kapse bonbóny, skoro ani nepotřebujete pas, aby vás pustili až dovnitř. Buď jsou tu s vidinou teroristických útoků smíření, nebo se jim zdá, že to nehrozí, každopádně je to celkem příjemné a uvolněné.
Jinak je to tady asi jako na každém jiném letišti, jen trochu méně moderní.

No, během minulých dní se mi bohužel nepovedlo dostat se na internet, takže jsem to vzdala a rozhodla se nějaké články (spíš asi fotky a k tomu nějaké informace a komentáře) přidat až se vrátím zpátky do ČR. Nejdřív jsem se dost bála, že fotek bude jen málo, ale nakonec se ukázalo, že fotil i taťka na mobil, takže fotek je celkem uspokojivé množství. Samozřejmě ne všechny jsou k použití, nebo to jsou takové ty hrozné rodinné fotky :D

Jinak jsem během pobytu skoro nikde nebyla, kromě přístavu, mediny a spousty obchodů jsme většinu času stejně trávili na místě. Z delfínků nakonec sešlo a na karavanu do pouště jsem neměla chucpe :D
Přesto mám plno hotelových zážitků, u většiny se musím smát - aerobik na pláži a v bazénu (ach bože :'D ten arab, co to předcvičoval měl dlouhý vlasy!! myslela jsem, že umřu smíchy :D), štafeta po pláži, šipky u kterých bubnovali na takové ty malé bubínky jako blázni a neuvěřitelně u toho řvali a včera byla jakási mega párty u bazénu. Nějaký kluk v bílém pláštíku na chůdách tam chodil se a tam, všude byla mýdlová pěna a na dvou obřích stolech tancoval personál (a později nějaká - asi hodně opilá - slečna, která to vydržela skoro hodinu).


Jestli mě ale něco mrzí, je to moře. Totiž, moře ani tak ne, pláž byla super, bílej písek, skoro žádný nepořádek, spousta lehátek a slunečníků, fakt paráda, moře se postupně svažovala, což je určitě super pro děti. Ale sakra, kdo by byl řekl, že v Tunisku v Africe!! bude za jeden týden dvakrát pršet? A to ke všemu tak, že do toho krásnýho, modrýho moře plnýho rybiček a jiných úžasných živých věcí naplave všechen bordel ze smradlavých ulic kolem?
Takže poslední den pobytu jsem stejně do moře nevlezla, protože v tom, co tam plavalo (fujky, našla jsem tampon a cibuli...) se zkrátka a dobře koupat nedalo.


Takhle nějak to vypadalo během bouřky v ulicích před hotelem. Jedna půlka silnice byla jedna obrovská kaluž, ale jak se brzy ukázalo, místní obyvatelé jsou dost pohodáři. Jedou, kaluž nekaluž, vesele si troubí, koně dál stojí a každému je jedno, že jsou po kolena ve vodě...
Jen dodám, aby to nevypadalo tak tragicky, už druhý den ráno bylo úplně stejné sucho, jako před deštěm a po vodě ani stopy. Akorát moře plné všemožných nechutností.

Pro tentokrát je to ode mě vše, právě jsem se dozvěděla, že máme hodinu a půl zpoždění :D

Loučím se :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který kontinent tě nejvíc láká?

Evropa 40% (2)
Afrika 0% (0)
Amerika 40% (2)
Asie 20% (1)
Austrálie 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama