Cestopis [04] - hurá na nákupy

17. srpna 2013 v 17:09

Muehehe :D to si pište, že budu zlá a budu psát, jak skvěle se mám :D
Ne, dobře - není to na sto procent růžové, protože díky rodičům se nemůžu ani pořádně vyspat a můj pošltář a celkově celá postel je asi z kamení nebo podobného materiálu... Moje záda volají o pomoc.


No, takže takže... Včera jsme vyjeli taxíkem do jakéhosi obchodního centra (ani ne tak obchodního, jako spíš jídelního :D), které se nacházelo hned vedle lodního přístavu. Obchůdků tam byla fakt spousta, obrovské množství stánečků a restaurací a samozřejmě také lodě a lodičky. Kromě jiného tu také vyjíždějí tzv. pirátské lodě :) mají to fakt moc hezky udělané, na přídi dokonce stojí pirát :D
Byla to možná moje první jízda taxíkem (teď si tak nějak nejsem jistá) a moje druhá jízda po místních silnicích. Bože! Vážně by mě zajímalo, jestli tu mají nějaké předpisy, protože tady jezdí, s prominutím, jako prasata :D Nějaké kouření a telefonování za volantem? Vždyť to tu dělá každý! Ne-li obojí zároveň. Víceméně je jednoduché pochopit, jak se tu asi jezdí - plyn, brzda, klakson a hlasitě hrající hudba.
Zezačátku jsem byla docela dost vystrašená. Buď jsme jeli děsivě rychle, nebo vůbec, řidič si mumlal sám pro sebe a neustále přepínal rádio... Nakonec se mi to ale tak nějak zalíbilo :) proplétali jsme se mezi kolonami aut, čím rychleji jsme jeli, tím hlasitěji hudba hrála a když začala hrát nějaká hodně známá písnička, taxikář se vyklonil z okna a pustil volant :D Musím říct, že jsem chvíli myslela, že už je po nás, ale zdálo se, že tohle je normální... :D

Dnes jsme pěšky vyrazili do dva a půl kilometru vzdálené mediny (nevím, jestli to není s velkým M). Okoukli jsme stánky a tradiční bazary a navštívili jakési posvátné místo, což znamenalo, že jsem se musela obléct do takových těch tradičních hadrů, které zakrývají úplně všechno až na obličej. Vypadala jsem jako blbec, ale co bylo ještě horší, bylo v tom příšerné teplo! Nechápu, jak v tom ženy, které tady žijí, můžou vydržet celé dny.

Kromě toho téměř neustále lítáme po nějakých obchodech :D Jsou na každém rohu, v každém vlastně pořád dokola to samé, ale je hrozná zábava to okukovat a potom se dohadovat o ceně.
Hlavní věcí, která se tu objevuje, jsou různé padělky známých značek - Gucci, Adidas, Nike a Puma, Converse a Lacoste. U některých je rozdíl minimální, u jiných bohužel dost okatý - ovšem hlavní rozdíl je především cena :)

Kabelka ala Gucci - cena kolem 550 Kč... docela rozdíl proti originálu, ne? :D

Typický obchůdek plný všemožných, naprosto zbytečných věcí.


Mňam, mňam, mňam! Tak krásné a tak levné! :D

Dnes je to vše, umírá mi tady na klíně nejlepší přítel (notebook...), takže mu jdu dát pár elektrických šoků.
Nashle :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama