Cestopis [02] - Tunisko a první dojem

14. srpna 2013 v 10:36 | Lucka |  Cestopis

Páni! Páni! Páni!!!
Jsem na místě :) právě sedím v hotelu Riad Palms v baru s pitím a strašně krásně to tady voní (nějaká pánská voňavka a moře) :) Hlavní důležitou a skvělou věcí je, že tady funguje internet! Sice mi to neustále hlásí, že to co tady kutím může někdo sledovat a cosi kdesi, ale nemám chuť se tím teď zabývat - prostě to funguje a zbytek budu řešit, až to bude nutné :D


A teď pár drobností ohledně letu... více méně probýhalo všechno v pohodě, sice mě začala bolet hlava, ale jinak to bylo super. Když si s odstupem čtu, co jsem napsala o vzlétnutí, zjišťuji, že je to pořád málo. Ten pocit se prostě popsat nedá!!
Jinak pokud jde o let, chtěla jsem sedět u okýnka, ale samozřejmě, že to mi nebylo dovoleno a vystrnadil mě mladší bratříček, takže nic -.-

Pokud jde o první dojem z Tuniska, moje pocity jsou dost smíšené. První, co jsem viděla z letadla bylo vyprahlé město Monastir a téměř žádná zeleň. Krásně hladce jsme přistáli a pak přišel jeden z těch silných momentů, kdy poprvé ochutnáte vzduch a rozhlédnete se kolem.
Bylo to úžasné! Sice jsem byla ještě hluchá kvůli zalehnutým uším po přistání, ale slyšet jsem naštěstí nepotřebovala. Vzduch byl slaný a čerstvý, bylo z něj cítit moře tak silně, jak jsem to snad ještě nezažila.
Hlavně jsem byla pořádně překvapená! Očekávala jsem, že bude horko k umření, ale místo toho foukal docela studený vítr. Země je tady vyprahlá a suchá, místy roste i tráva a nějaké jiné rostlinky. Skoro na každém rohu jsou všelijaké keříky a hlavně - palmy. Ne takové ty malé zakrslé, ale opravdové, velikánské palmy :) V tom větru vypadají většinu času jakoby tančili, vlní se a ohýbají. Je to krása.

follow mesiga me aI !
Jinak je Monastir docela nevzhledné město. Těch pár desítek minut, kdy jsem ho pozorovala z autobusu, mi stačilo na to, abych si o tomhle městě udělala svůj vlastní obrázek. Všechno je takové ošuntělé a na první pohled staré. To by až tak nevadilo, ale ten bordel! Všude (fakt všude!) se něco válí. Ať už to jsou igelitové pytle, pet lahve, plechovky, nějaké hadry, nebo klidně lidé. Několikrát jsme projížděli kolem nějakých parků, které byly plné polámaných stromů a hrozného nepořádku, až to trhalo srdce.
Monastir jsme naštěstí brzy opustili... docela jsem si oddechla, když jsme naším autobusem dorazili do Sousse. Narozdíl od Monastiru je Sousse poměrně udržované a pěkné město. Po ulicích jezdí spousta aut a chodí spousta lidí, po silnici tu poklusávají koně zapřažení do kočárů (o tom, v jakém stavu koně jsou nebudu mluvit, bylo by to na dlouho a bylo by to asi dost otravné... takže spolknu ten knedlík v krku a jedeme dál).V podstatě je to takový zlatý střed - všechno je hezké, ale nikoliv nové a moderní. Je tu docela útulno a najde se tu i pár rádoby luxusních kousků :) Pokoje jsou malé, světlé a já se tam cítím dobře. Bohužel než se k němu dostanu (což znamená bloudit čtvrtým patrem, zoufale chodit kolem těch samých dveří stále dokola a nakonec se záhadně objevit před pokojem) zabere mi to tak půl hodiny.Hotel v Sousse, který nám má být na dalších 7 dní domovem, je jedna z největších věcí, co jsem kdy viděla. Tohle osmi patrové monstrum zabýrá obrovský prostor, tyčí se k nebi a zabloudit tady je opravdu lehké.
Přijde mi dost úsměvné, jak místní mají na všechno čas :D pokud něco chcete, musíte to opakovat stále dokola, dokud to prostě nedostanete - ale pokud umíte německy, nic není problém! :D

Dnes je toho vážně hodně... tenhle článek jsem začala psát včera, ale nestihla jsem ho dopsat, protože večer je tu na internet připojených asi tak milion lidí a na mě už se nedostalo. Dnes mám v plánu udělat víc fotek, trochu víc se tu porozhlédnout a trochu se tu zorientovat :)

Mějte se hezky, Lucka ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama