Cestopis [01] - letiště

13. srpna 2013 v 11:36 | Lucka |  Cestopis

Připadám si jako maniak :D
Sedím v letištní hale v Brně, čuchám těch X vůní z parfumerie, která je naproti a snažím se nevybouchnout pokaždé, když můj retardovaný sourozenec zmáčkne cosi na tabletu a ozve se ten nejprotivnější zvuk, co jsem kdy slyšela. Nevím čím to je, ale prostě si připadám divně, když jsem na notebooku na veřejnosti... něco jako kombinace závisláka a někoho, kdo má prostě tolik "práce" že nemá čas na nic víc :D
Každopádně, strach, že následujících několik dní budu odříznutá od jakékoliv civilizace (-> internetu) mě dost děsí a jsem proto překousnout leda cos :)

Kolem je tisíc zvuků - hudba, která mi divoce tepe v uších, hlasy lidí a otrávné hlášení, které se opakuje každých deset minut. Letiště mají zvláštní atmosféru. Míchá se tu všechno vzrušení, strach a očekávání. Prolíná se tu stovka hlasů a zvuků, je tu slyšet smích a pláč.
Všude kolem jsou lidé, ale stačí si do uší strčit dluchátka a je to, jakobych za sebou zabouchla dveře a jsem sama.

Nejvíc se těším do vzduchu. Letím potřetí v životě a narozdíl od posledně se nebojím. Jsem spíš nedočkavá a příjemně nervózní. Nejvíc na celém letu mě baví to, jak se letadlo odlepuje od země, ten tlak, který vás tlačí do sedadla. Všechno stoupá a klesá, motor prudce vrčí a v žilách vám koluje adrenalin.
A pak - pak se prostě vznesete. A letíte. Letadlo chvíli kolýsá, houpe se jako na vodě a vy tomu nemůžete uvěřit. Je to takový ten pocit, když chcete křičet, smát se a lepíte se na okýnko. Země se vzdaluje, zmenšuje se, lidé jsou po chvíli jen malé tečky a nakonec už je prostě nevidíte. Ztratí se za oponou mraků, kolem je jen modrá obloha a nekonečná svoboda.

Ještě 20 minut a odletí první letadlo do Tuniska. Já letím tím druhým - jsem celkem ráda, protože to první má mezipřistání v Ostravě, což znamená docela dost zdržování :)
Stačí zvednout hlavu a vidím lidi, jak stoupají po schodech vzhůru a mizí vevnitř v letadle. Hala a sedačky kolem se začínají zaplňovat lidmi.

Jdu na kafe, jinak usnu. Mějte se krásně :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který kontinent tě nejvíc láká?

Evropa 40% (2)
Afrika 0% (0)
Amerika 40% (2)
Asie 20% (1)
Austrálie 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama