RECENZE: Zasvěcená

14. července 2013 v 10:15 | Lucka |  Recenze
Zasvěcená
Cynthia Handová


"Celé měsíce se Clara připravovala, aby naplnila své poslání. Ale nic ji nedokázalo připravit na volbu, kterou musela učinit ten osudový den. A zjistila, že být částečně anděl není tak jednoduché, jak si myslela.Nyní, rozpolcená mezi láskou k Tuckerovi a komplikovaným vztahem k osudem předurčenému Christianovi, se Clara musí vypořádat s šokujícím odhalením: Někdo, koho miluje, zemře během několika měsíců. Budoucnost je nejistá a komplikovaná a jedinou věcí, kterou ví jistě, je, že vše spalující oheň byl jen začátek."Původně jsem se na pokračování Nadpozemské opravdu hodně těšila - tedy, hlavně potom, co jsem ji dočetla a sakra jsem chtěla vědět, co bude dál! Potom to ale nějak vyšumělo a já na Zasvěcenou dočista zapomněla.
No, když jsem na jedné z posledních hodin anglické konverzace (RIP :'( od příštího roku už tam nechodím, protože nám sebrali rodilého mluvčího...) zahlédla ležet Zasvěcenou na lavici jedné mé spolužačky, hned jsem si domluvila, jestli mi ji půjčí a taky se tak stalo :)

Když jsem Zasvěcenou začala číst, moc mi to nešlo, abych se přiznala. Prvních 100 stránek jsem četla snad dva týdny a neměla jsem moc náladu ve čtení pokračovat. Ani nevím, kdy nastal ten zlom a já začala číst jako šílenec a strašně jsem se do toho zažrala :)

Co se děje týče - myslím, že anotace prozradila dost :) opět tu jde o to, že se Clara musí rozhodnout mezi Christianem a Tuckerem, navíc se ukáže, že ji čeká obrovská ztráta někoho, kdo je jí opravdu hodně blízký. Do popředí se taky dostává Clařin bratr a odhaluje se pár šílených věcí, které se Clara snaží během tak krátké doby vstřebat.

Líbilo se mi: rychlé, neváznoucí plynutí děje, skvělé postavy, které jsem si opravdu oblíbila, kniha je skvěle napsaná a jisté pasáže mě dojali a skoro jsem uronila slzičku :)

Nelíbilo se mi: co mi opravdu vadilo, byly časté překlepy - je jasné, že občas se to stane, ale u Zasvěcené jsem na to celkem pravidelně narážela... bylo mi trochu líto, že se Tucker dostal spíš do pozadí a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo

Celkem 6/10 :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama