RECENZE knihy: Všechny barvy Země

25. července 2013 v 17:22 | Lucka |  Recenze
Všechny barvy Země
Beth Revisová


"Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!"No - co na to říct?
Právě jsem definitivně dočetla Všechny barvy Země a asi tak deset minut jsem seděla a čučela do zdi, abych nějak vstřebala všechno, co jsem právě přečetla. Nejsem si jistá, jestli deset minut nebylo málo, protože za chvíli mi asi exploduje hlava :)

Na začátku řeknu asi to, že pokud jste nečetli předchozí dva díly (Loď mezi hvězdami a Milion sluncí), nemá moc smysl třetí díl číst ;) alespoň já osobně jsem ráda, že za sebou mám i předešlé díly a vím o všem, co se stalo na Universu :)
A teď k věci...

Stejně jako předešlé díly je příběh vyprávěn šestnáctiletou Amy, která se narodila na Staré Zemi a jako "zmrazený" pasažár cestovala na planetu Centauri, kde měla začít nový život spolu se svými rodiči. Amy se ale probudí na Universu a za přistání na planetě musí tvrdě bojovat.
Druhým hlavním hrdinou je o rok mladší Syn. Narodil se na Universu jako budoucí Otec a na jeho bedrech leží odpovědnost za obyvatele Universa, přistání a celý průběh věci. Syn je však statečný a rozhodnutý za každou cenu bojovat a nic nevzdat až do konce.

Víc z děje knihy vám sem psát nebudu, protože samotná anotace prozrazuje až příliš mnoho a i kdybych se snažila, stejně se mi nepodaří vzpomenout si na všechno, co se událo.
Pokud napíšu, že v ději bylo mnoho zlomů, možná to bude stále ještě slabý odvar. Xakru! Celou dobu jsem byla napjatá jako blázen, doslova jsem hltala každé slovo a když jsem už byla skoro u konce, myslela jsem, že začnu mlátit hlavou do zdi. Nebudu tu psát proč, abych nespoilerovala, ale až se dostanete k posledním kapitolám, určitě mi dáte za pravdu. :)
A jestli ode mě chcete slyšet pravdu, tak ano - dokonce jsem i brečela a to i potom, co se ukázalo, že to není tak hrozné, jak to vypadalo... ale prostě - byl to pro mě hrozný šok a možná, že chvílemi jsem na tom byla hůř než Amy, kterou jsem se konečně naučila mít ráda (nebudu vám tady lhát, že jsem ji bůhvíjak zbožňovala ;)).


Takže pokud si chcete přečíst příběh o lásce, odvaze, boji za možné i nemožné, ztrátách a naději, zvolte Všechny barvy Země nebo předchozí díly a dopracujte se k tomuhle úžasnému závěru :)

10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama