RECENZE knihy: Divergence

13. května 2013 v 12:00 | Lucka |  Recenze
Divergence
Veronica Rothová


"Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí."


Divergence se mi dostala do rukou poté, co mi o ní kamarádka několik týdnů básnila s naprostým nadšením a tak jsem se zeptala, jestli mi ji půjčí :) no, jak se asi jasné - půjčila. A já jsem se pustila do čtení.
Příběh je vyprávěn z pohledu Beatrice, která se rozhodla pro frakci Neohrožených. Ani netuší, že se tím změní snad celý její život. Během několika dnů a týdnů toho zažívá víc, než za předešlých 16 let života. Poznává lásku, bolest, strach a adrenalin a čeká ji nespočet rozhodnutí, které ji pravděpodobně navždy ovlivní.


Celkově jsem se z celé knížky úplně na zadek neposadila, ale rozhodně nemůžu říct, že by mi na ní něco vadilo nebo že by se mi nelíbila... Zkrátka jen nejsem Neohrožená a není mi přirozené a ani nejsem schopná pochopit mnohá rozhodnutí hlavní hrdinky Tris.
Přesto jsem ale četla s chutí a zvědavostí a jen co jsem dočetla díl první, vrhla jsem se na dvojku - Rezistenci :) kterou ještě dočítám a ihned potom se vrhnu i na její recenzi :)

Na knize se mi líbí to, že se stále něco děje a tak se u ní člověk nenudí. Nejsou v ní takové ty nudné části, kdy čekáte, kde se co šustne, nebo dokonce přeskakujete stránky. Nechybí ani láska a přátelství, které celý děj oživuje a vlastně i výrazně ovlivňuje.
Ve výsledku bych knize asi dala jedničku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 22. srpna 2013 v 11:58 | Reagovat

Celkem souhlasím, asi jsem z ní byla ale více nadšená :D Moc se mi líbila ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama