RECENZE: Drž se

12. května 2013 v 12:02 | Lucka |  Recenze
Drž se
Harlan Coben


"Tia a Mike Bayeovi si nikdy nedovedli představit, že by své děti mohli špehovat. Jenže jejich šestnáctiletý syn Adam se jim po sebevraždě svého nejlepšího kamaráda Spencera Hilla strašně vzdálil a jejich starosti s ním se ještě znásobí, když pár dní po nainstalování sledovacího programu do Adamova počítače zachytí tajemný vzkaz od neznámého odesílatele: "Už je dávno po všem. Jen klid a nic nám nehrozí." Jako by doktor Mike Baye neměl svých problémů dost, přijde na to, že Lucas Loriman, roztomilý klučina ze sousedství a zároveň jeho pacient, nutně potřebuje transplantaci ledvin. Aby však mohl být nalezen vhodný dárce, musel by Mike prozradit tajemství, které rodinu Lorimanových nepochybně zničí. Zatímco zoufalí rodiče kličkují mezi vlastními pohromami i démony a musejí se rozhodovat, jestli existují nějaké hranice, které by nebyli ochotni kvůli ochraně svých nejbližších překročit, děti mají vlastní hlavu. V blízké čtvrti je navíc objevena neznámá žena ubitá k smrti a další žena, matka dvou malých dcer, se náhle ztratí. A obyvatelé do té chvíle poklidného předměstí Livingstonu začnou zjišťovat, že jejich životy jsou propletené víc, než sami tuší..."Kniha Drž se, se mi do rukou dostala vlastně jen proto, že jsem zrovna neměla co číst a byla to jediná kniha, která mi byla schválena... Byla jsem překvapená, jak rychle jsem se do ní začetla a že už po pár stránkách jsem věděla, že ji neodložím, dokud ji nebudu mít celou přečtenou.


Přemýšlím, jak zhrnout děj celé knihy do pár řádků - asi se mi to nepovede. Děj, postavy a zápletky jsou dokonale promyšlené. Obvzlášť mě na knize zaujalo to, že je psaná z pohledu vypravěče, který nijak nezasahuje do děje, přesto jsem ale měla pocit, jako bych viděla postavám až do hlavy.

Zatímco matka Spencera Hilla se trápí synovou smrtí, rodiče Adama - Mike a Tia - se snaží vytáhnout z problémů svého syna. Nash a Petera se oddávají svému šílenctví, které už dávno není pomstou, kterou to všechno začalo a zároveň nám autor dává nahlédnout do pocitů jejich dvou posledních obětí.
Všechno je vlastně psané s jakousi lehkostí a přirozeně.


Celkově mě kniha neuvěřitelně bavila! Není vlastně nic, co by mi na ní vadilo... dokonce ani násilí a smrt, které se v knize objevovaly ruku v ruce mi nepřipadaly nevhodné nebo příliš brutální.

Podle školního hodnocení má ode mě jasnou 1! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama