RECENZE: Zelená jako smaragd

18. dubna 2013 v 9:00 | Lucka
Zelená jako smaragd
Kerstin Gier


"Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)"
Třetí a zároveň závěrečný díl trilogie Drahokamy jsem očekávala s naprostým nadšením a hlavně - s jistotou. Jakou?
že si přečtu laskavou, zábavnou a sakra zajímavou knížku! :)


Abych nějak stručně popsala děj :) bohužel to nebude tak jednoduché, protože celá kniha je plná akce, takže vlastně jen lítáte z plesu na ples a pak na kongres, mezitím si hlavní hrdinka Gwenny popláče a pohádá se se svojí rodinou a vy musíte přemýšlet co a jak do sebe zapadá, či nikoliv :)
V knize dojde k rozšifrování mnoha otázek, ale aby se vám náhodou neoddechlo, přibudou hnedle nové :)
Mohu vám ale slíbit, že to celé končí happy endem! ;)


Jak už jsem zmínila, byla jsem nadšená :) knížku jsem přečetla za dva dny a když jsem ji naposledy zavřela, měla jsem chuť Kersit Gierové jít napsat e-mail, že požaduji další díl.
Líbilo se mi celkové zpracování knihy, děj, zápletky a jejich rozzuzlení, spousta okamžiků, které by mě asi nenapadly ani v těch nejdivočejších snech a vlastně i to, že kniha mě celou dobu nutila přemýšlet a dávat si dvě a dvě dohromady. Úžasné mi také přijde to, jak se autorka zcela elegantně pohybuje v ději, jako by snad ani nebyl smyšlený :) působilo to na mě velmi věrohodně.
Trošku mi vadilo, že hlavní hrdinka Gwenny dělá kvůli Gideonovi scény(brečí, pořád dokola to omílá a není ani schopná mu to vytmavit). Takovéhle věci příliš nemusím, ale je to jen můj osobní názor - zkrátka a dobře, myslím si, že když je holka schopná se z kluka úplně zjančit, jen se tím ztrapňuje a ubližuje sama sobě.
Jinak ale nemám žádnou kritiku a jsem jen zcela unesená a fascinovaná :)


Jako takový menší bonus - dnes jsem se dozvěděla, že prý vznikne i film podle této trilogie! Upřímě z toho mám celkem smíšené pocity... ale co já vím, třeba se to povede! :)
Tady nějaké fotky:


Rubínově červená. Cesta do minulosti

Rubínově červená. Gwendolyn v Dragon Hall

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama