RECENZE knihy: Pandemonium

17. dubna 2013 v 14:31 | Lucka |  Recenze
Pandemonium
Lauren Oliver


"Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela."
Na tuhle knížku - resp. druhý díl Deliria - jsem se těšila jako malé děcko na Štědrý večer :) Vlastně jsem se skoro bála, že si ji příliš idealizuji a potom budu zklamaná. To se ale nestalo :)
Děj je opět vyprávěn z pohledu Leny. Ta přišla o Alexe, do kterého byla bezhlavě zamilovaná a sama se ocitá v "divočině" mezi lidmi, jako je ona sama. Nic však není tak jednoduché - visí nad nimi to, že jsou nechtění, nežádoucí.
Celá kniha je rozdělená na "tehdy" a "teď".
V ději, který se má odehrávat v minulosti je popsán život v divočině a to, jak nejednochý je. Také Leniny vzpomínky a myšlenky na Alexe. Stále věří, že je nějaká naděje, že se znovu setkají. Už nemá o co přijít...
V částech, které se odehrávají "teď" je Lena a ještě další nežádoucí v běžné společnosti vyléčených, ale ne na dlouho. Lena má sledovat jistého Juliana Finemana. Tihle dva zcela rozdílní lidé se najednou dostávají do situace, která je neuvěřitelně těžká a nutí je spolupracovat. Lena nakonec nevydrží a přizná Julianovi, že není vyléčená, ale všechno to jen hrála a navzájem se do sebe zamilují.

Nebyla by to ovšem Lauren Oliver, kdyby konec knihy byl jednoznačný a dovolil čtenáři se v noci v klidu vyspat :D ale nebudu prozrazovat těm, kteří si na Pandemonium teprve brousí zuby, jak to nakonec dopadne :)


Pokud mám knihu hodnotit, myslím, že snad ani nenajdu něco, co by se mi vyloženě nelíbilo nebo by mi to vadilo. Děj byl jako vždy plný zvratů a emocí, krásně promyšlený a v mnoha okamžicích zcela překvapivý.
Byla jsem nadšená :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a jsi někdy nějakou knihu od Lauren Oliver?

Ano, její knihy jsou úžasné! 100% (3)
Ano, ale nelíbí se mi, jak píše. 0% (0)
Ne, nečetl/a. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama