Únor je ten tam! Co je ve světě knih nového?

2. března 2013 v 7:00 | Lucka |  Náš svět
Další měsíc utekl jako voda. U února se není čemu divit, když má ubohých 28 dní... ale i tak mě překvapilo, jak rychle to uteklo :) a jak málo jsem toho stihla udělat.Tenhle článek jsem se rozhodla teple naladit - kytičky, sluníčka, motýlci... Znáte to :)
Já se tak hrozně těším! Na jaro! Na sluníčko! Na teplo :)) Už za měsíc by se mohlo tak nějak znatelněji oteplit a život zase bude lepší. Když o tom tak přemýšlím, úplně se tetelím radostí, když si představím léto u moře v Africe - hurá na nový kontinent! Škoda jen, že až v srpnu...


No a co je nového v únoru?
Změní se nám papež - vtipné, že ani nevím proč, přitom jsem o tom měla několikrát papír plný keců do občanky. Vím jen, že na facebooku se říká, že je to kvůli větru :) tak vám nevím ;)
Jinak mě všechny ty změny míjeli širokým obloukem(asi se mě bojí). Takže se budeme zabívat mnou - konečně něco zábavného :D
Můj měsíc únor byl po čtecí stránce dost slabota... Přečetla jsem necelé tři knížky a to jsem měla hromady času. Skoro dva týdny jsem byla nemocná a ještě doteď mám rýmu jako trám a kašlu na všechny kolem(to ale se zdravotním stavem asi nemá co dělat).


Koukneme na zoubek knižním novinkám... Moc toho není, vzhledem k tomu, že jediné knížky, o kterých vím, že vyjdou do budoucna, jsou ty z Cooboo :)

1. Emily Strange - Výměna názorů

"Třináctiletou divňačku Emily Strange tentokrát čeká plnění naprosto zásadního úkolu. Musí vyvolat vlastní černý kámen, a to nejen proto, aby mohla pracovat na dalších vynálezech, k jejichž sestrojení černý kámen potřebuje, ale hlavně proto, aby dar černého kamene nepřešel na linii černých strýců a nezůstal tam po dalších třináct generací. Kromě toho musí zachránit bratrance Jakeyho a splnit největší přání rodovému nepříteli. Myslíte, že si s tak těžkými úkoly i tentokrát Emily poradí?"

Emily Strange jsem nikdy nečetla a jen jsem si jí občas všimla, ale možná se do ní jednou pustím - záleží, jesli ji najdu v knihovně :) pokud jste ji někdo četl, pište, zda-li stojí za to ;)

2. Legenda

"Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu. "

Velice zajímavě vypadající kniha, tak jen doufám, že ji v knihovně najdu :) musím!! Ceny jsou bohužel dost otřesné... 299 Kč za knížku, která za to možná ani nestojí vážně dát nemůžu :(

3. Rose a stříbrný duch

"Již uplynulo mnoho času od chvíle, kdy Rose opustila sirotčinec. V domě pana Fountaina protkaném starobylou magií je opravdu spokojená. Avšak stále ji nepřestává trápit otázka, co se stalo s její skutečnou rodinou. Byli její rodiče také kouzelníci? A proč ji opustili? Pak však Rose najde klíč ke všem těmto tajemstvím - stříbrné zrcátko, které patřilo její matce. Zrcátko, v němž přebývá duch…"

Nevím, jestli sem Rose dávat, protože mi už od pohledu připadá příliš... dětská. Na druhou stranu - nikdy jsem o ní nijak hlouběji neslyšela, nečetla jsem a nic o ní nevím - takže i ona tu bude mít své místečko.

4. Zelená jako smaragd

"Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)"

Ano! Ano! A do třetice - ANO! Nezdravě moc se těším :)


Teď je čas na můj - tentokrát krátký - seznam přečtených knih...

  • Léčba koněm - Rupert Isaacson
  • Loď mezi hvězdami - Beth Revisová
  • Milion sluncí - Beth Revisová
A jsme u konce - ani to nebolelo :) Přeji všem další příjemný měsíc, mějte se! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama