RECENZE: Milion sluncí

1. března 2013 v 22:13 | Lucka |  Recenze
Milion sluncí
Beth Revisová


"Celé Universum je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos.

Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojili. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že před sebou mají dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?"Druhý díl navazující na Loď mezi hvězdami jsem četla ihned po prvním dílu a tak mi to hezky plynule navazovalo. Kniha mě bavila a to i přes to, že mě od ní moje neuvěřitelně kritická mamka neustále odrazovala("No, není to teda nic moc," nebo "Ten druhý díl je teda o ničem!"). Než se jí koukneme na zoubek, přečtěte si ukázku z knížky...Jak už jsem psala u recenze prvního dílu - příběh je psán z pohledu dvou lidí, Amy a Syna. Jsou vlastně zcela odlišní, od vzhledu až po vlastnosti. Spojuje je však touha po pravdě, spravedlnosti a především svobodě a ne životu mezi kovovými zdmi.
Na lodi však pod Synovým velením propukne vzpoura. Lid Universa prahne po svobodě a novém velení a cokoli jejich nový vůdce udělá, je podle nich špatně. Příliš tomu nepřidává Amyina odlišnost, kterou všichni využívají jako důvod k hromadnému pustošení lodě.
I přes už tak veliké zmatky se ukazuje, že loď vůbec není taková, jaká se být zdá - nejdřív se ukáže, že stojí na místě a pak přichází další zlom, který přinese spoustu rizik. A na ramenech Amy a Syna najednou stojí rozhodnutí, které ovlivní životy všech na lodi.
To vše díky tajemným a zlověstně vypadajícím indiciím od Oriona, který stále leží zmrazený v kryo komoře. Přijde Amy na to, jak se dostat na vysněnou planetu, která je tak blízko?
Během hledání pravdy se ukazují desítky lží a polopravd a Syn několikrát málem přijde o život - a Amy si uvědomí, jaké jsou její city k němu.


Kniha se mi líbila a zaujala mě - ze začátku jsem se se čtením trochu prala(ach ta lenost!), ale posledních 150 stránek jsem četla jako divá(knihu jsem dočetla asi deset minut před půlnocí...). Děj plynul, nepletl se a naprosto souvisel. Příběh je plný zlomů, emocí, nadějí i naprosté bezmoci. Mísí se v něm několik témat a všechna jsou natolik závažná, že hlavní hrdinové nevědí, kterou řešit dřív a přitom se autorce povedlo se do příběhu nezamotat.
Knize bych dala jasnou 1! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama