RECENZE knihy: Nadpozemská

3. března 2013 v 16:30 | Lucka |  Recenze
Nadpozemská
Cynthia Hand
"Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života?
Když se pak setká s Christianem, zdá se, že všechny dílky skládačky zapadly na svá místa. Jenže nic není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Clara je nakonec nucena volit mezi lidskou láskou a andělskou povinností a nikdo netuší, jaké důsledky to všechno může mít.
Nadpozemská je příběhem nejen o andělech, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli."


Nadpozemská mi na nočním stolku ležela asi měsíc zcela netknutá. Nějak dostaly přednost jiné knížky... No, když jsem si na ni konečně udělala čas, přečetla jsem ji za dva dny :)Kniha je o šestnácti a později sedmnácti leté Claře a jejím andělském poslání. Má zachránit Christiana z hořícího lesa... nebo si to alespoň myslí :) Samozřejmě by to nebylo jen tak, kdyby se nevyskytli nějaké komplikace!
Clara se zamiluje do bratra svojí kamarádky Wendy a její láska je tak silná, že Tuckerovi řekne své tajemství a málem nesplní své poslání.
Komu ale dá přednost? Lásce nebo poslání? Tucker nebo Christian?


Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a opravdu mě bavila! Byla jsem tím až překvapená :)
Pořád se něco dělo, děj nevázl a byl zábavný. Je v něm láska, přátelství o jeho pravý opak, kouzlo a magie. Hodně se mi líbilo, že láska mezi Clarou a Tuckerem je opravdová. Ne platonická - je postavená na důvěře, na tom, že se dva lidi skutečně znají. Štvou mě knížky o lásce na první pohled - prostě na ni nevěřím :)
Vadilo mi snad jen přehané sebevědomí hrdinky, ale to je spíš můj problém. Občas jsem zaskřípala zubama
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nika Dess Nika Dess | Web | 4. března 2013 v 18:06 | Reagovat

ahoj , poslala by si mi to heslo ! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama