RECENZE knihy: Proměna

15. února 2013 v 15:34 | Lucka |  Recenze
Proměna
Margaret Mahyová


"Od chvíle, kdy Laura spatřila svou podivně proměněnou tvář ráno v zrcadle,tušila, že se stane něco zlého. Nebylo to poprvé, co byla takto varována. Tentokrát však jde o život jejího malého bratra Jacka. Dotek Carmody Tiquea s krutýma očima z něj postupně vysává životní energii. Podstoupí Laura pro jeho záchranu rituál, který její život navždy promění?"


Proměnu jsem četla už před delší dobou a na její recenzi jsem tak nějak zapoměla - to je trochu škoda. Celkově kniha nabízí velmi zajímavý děj. Najdeme v něm takové to divčí :) zároveň jde trošku o hororové čtení a fantazi :)


Kniha je povídaná "vypravěčem", který nezasahuje do děje a točí se především kolem rodiny Singerových - Laury, maminky Kate a jejího malého synka Jacka, který záhadně a velmi vážně onemocní.
Laura je odhodlaná svému bráškovy pomoct a tak vyhledá podivína a čaroděje Sorryho a jeho matku a babičku. A před dívku se postaví důležité rozhodnutí, které jí možná navždy změní život. Jak se Laura rozhodne?


"Nic by nehrozilo," pronesla Winter nenuceně, "kdybys byla taky čarodějnice."
Miriam se na Lauru usmála. Zamyšlený Sorry upřel pohled svých stříbřitých očí na babičku.
"Vy chcete provést proměnu?" zeptal se.
"Proč ne?" odpověděla mu Winter otázkou.
"Vždyť by ji to m-mohlo zabít," namítl Sorry.
"Ale kdepak - určitě ne!" odpověděla Winter rychle. "Vždyť už je něco mezi, ne? To přece nemůžeš popřít. Sám to moc dobře víš." Opět se otočila k Lauře. "Víš, děvenko, jedincům jako ty říkáme senzibilové. Nalézáš se na prahu našeho stavu a my - Sorry, Miriam a já - tě můžeme vyzvat, ať vejdeš. Můžeme ti pomoct, aby se z tebe stala čarodějnice. Naše společná podstata se tě zatím tak trochu bojí, ale určitě tě pustí dál. A taky si myslíme, že kdyby se to podařilo najít způsob, jak poznamenat pana Tiquea, tak bys - jak jsi to říkal, Sorensene?"
"Narušila jeho integritu," doplnil Sorry.
"Ale on žádnou integritu nemá," vykřikla Laura. "Je skrz naskrz odpornej."

Ukázka z knihy


Plusové body: určitě za zajímavý děj a krásný styl psaní, taky za postavy a sem tam i trochu těch zamilovaných scének :)
Mínusové body: pokud mám být upřímná, první dvě, možná i tři kapitoly jsem se trochu nudila a do čtení se mi moc nechtělo a teprve až se děj rozběhl, mě to začalo bavit :) taky mi přišlo divné, že jde opravdu o čarodějnice, čekala jsem, že knížka bude spíš o nějaké vnitřní proměně a zlomu v osobnosti nebo tak něco - nejsem zrovna čtenářka fantazi, ale tohle mě bavilo

Podle školního hodnocení bych dala knížce 1- až 2 ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kukka Kukka | Web | 17. února 2013 v 10:49 | Reagovat

Ahojky,máš super blog, škoda, že sem moc lidí nechodí

2 Lucka Lucka | Web | 18. února 2013 v 11:19 | Reagovat

[1]: Áno, díky, taky mě štve, že sem skoro nikdo nechodí :D no... třeba se to ještě rozjede :)

3 amelie amelie | E-mail | 3. listopadu 2013 v 19:19 | Reagovat

Máš moc pěkné stránky, zajímavé recenze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama