RECENZE knihy: Loď mezi hvězdami

26. února 2013 v 18:47 | Lucka |  Recenze
Loď mezi hvězdami
Beth Revisová


"Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.

Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání."

Loď mezi hvězdami. Jak jsem na ni vlastně přišla?
Hledala jsem knížky, které vypadají zajímavě. Zkoušela jsem to podle obalu(hloupost!!!), podle popisku zezadu knihy(který většinou vůbec nepopisuje opravdový děj knihy) a podle recenzí. Nakonec jsem v katalogu Albatrosu, který jsem ukradla mamce ze stolu našla Milion sluncí - druhý díl, navazující na Loď mezi hvězdami. A nějak jsem se do toho zažrala...
Na Cooboo jsem si stáhla ukázkovou kapitolu a... no sakra! :) Představte si, že oni mi utajili, jestli tu Amy zmrazí, nebo ne! - Což jsem samozřejmě nemohla dopustit.
Nakonec to rodiče nevydrželi a koupili mi první i druhý díl. Loď mezi hvězdami jsem četla celkem dlouho a pomalu, alespoň jsem měla takový pocit, ale když jsem zničehonic měla před sebou poslední kapitolu, nemohla jsem tomu uvěřit.
Příběh je psaný z pohledu Amy a Syna. Dvou zcela odlišných lidí...

Amy má sedmnáct let. Její pleť je, narozdíl od pleti všech na Universu, papírově bílá, vlasy zrzavé a oči zelené. Liší se do maximální možné míry. Narodila se na Staré Zemi, odkud cestovala jako zmražený pasažér - a celou tu dobu vnímala.
Syn žije celý svůj život na vesmírné lodi Universum. Je mu šestnáct a zatím je na lodi nejmladší ze všech. Je stejný, jako všichni na lodi - čokoládová pleť, tmavé vlasy, hnědé oči. Syn je předurčen k tomu, stát se vůdcem - tedy Otcem.

Byla jsem mile překvapená, jak úžasně zpestřuje děj pohled dvou lidí. To, co je z pohledu Amy zcela bláznivé a nenormální, se zdá Synovi jako zcela běžná věc. Ať už jde o jídlo, lékařství nebo chování lidí.
Příběh je příjemným mixem citů, dramatu, jakéhosi detektivního příběhu a sci-fi. I přesto mě ale kniha úplně ze židle nezvedla :)


Knihu bych podle školního hodnocení oznámkovala asi 1-2 :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 28. února 2013 v 17:28 | Reagovat

Na tuhle knihu jsem viděla moc a moc recenzí a uvažuju, že bych si jí taky přečetla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama