TÉMA TÝDNE: Změny

25. ledna 2013 v 16:54 | Lucka |  K tématu týdne
Změna sem, změna tam. Jsou tu pořád, den co den, hodinu co hodinu... Když se nad tím zamyslíme je to neuvěřitelně děsivé - nejvíc děsivé na tom je, že píšu článek o změnách a s každým slovem se změní moje představa o tom, co vlastně psát chci.


Někdy přemýšlím, která změna je dobrá a která špatná a kdo to vlastně určuje... Je to jako s tím, co je zdravé a dietní a co je nezdravé a tloustne se z toho. Kdo vlastně řekl, že cukr a tuky nám škodí? Kdo určil věci, na kterých dnes stavíme celý svůj život? Kdo řekl, že játrům mého táty uškodí mastné a nějaké pitomé pilulky mu udělají dobře?
Jen těžko mi někdo odpoví, že?
Za pár let - netuším za kolik - někdo přijde a změní věci od základů. Něco jako Hitler(budeme doufat že méně pošahaný a rasistický). Někdo, kdo řekne, že cukr je dobrý a že Coca Cola neničí zuby. Někdo, kdo nařídí, aby zničili všechny posilovací stroje a knížky o dietách.
Možná to bude dobrá změna, možná špatná. Možná to bude jako ve filmu Vall-I - všichni budou jezdit na velkých poletujících křeslech, neschopni pohybu. Třeba i spokojení.
Nevím, kdo řekl, že je dobré být hubený, nebo jak se s oblibou používá "fit". Ostatně kdysi hodně dávno by mnozí dali přednost baculce než vychrtlině, která nemá žádná prsa a o zadku snad radši ani nemluvě... Samozřejmě se nikoho nechci dotknout.
Je však jen otázkou, jestli je lepší být "baculatý", nebo hubený. Mnozí lidé hubnou ze stresu, nebo proto, že jim něco schází. I když ztloustnout můžeme ze stejného důvodu.


Je úsměvné, že jsem se tu právě celkem rozepsala o něčem takhle "stupidním" - o něčem, co řeší vyspělé země, jako je naše republika, Německo, Rakousko a když odběhneme dál pak i Anglie nebo Amerika. Jsme vyspělé země a řešíme, kdo kolik váží a jaké z toho má hrozné komplexy. A v Africe umírají lidé hlady a žízní.
Když se podíváte na to všechno nahoře a zamyslíte se, snad si všimnte, že takto fungují všechny změny - naše společnost někam spěje a dost možná do onoho konečného budu dospěje ať už bude Coca Cola považovaná za nezdravou nebo ne. Třeba naše republika skončí ve svrabu ať už zvolíme(teda - zvolíte, já volit nemůžu) Miloše Zemana nebo Karla Schwanzerberga. Možná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama