RECENZE: Tygrova stezka

31. ledna 2013 v 17:24 | Lucka |  Recenze
Tygrova stezka
Tygří sága
Colleen Houcková


"Víra. Důvěra. Touha.Jak daleko byste zašli, abyste zachránili svou jedinou lásku? Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince.Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.Tygrova stezka je strhující pokračování tygří ságy, v níž se trojice hlavních hrdinů dostane zase o krůček blíž k prolomení prastaré kletby, která je svazuje."
Jedna z nejzajímavětších knížek, pokud jde o obsah a děj - téměř vše se odehrává v Indii na místech, které bych já sama snad nikdy nevysnila. Colleen Houcková vše popisuje, vysvětluje a zároveň do celého příběhu dodává to, o co tu skutečně běží... Lásku.


Tygrova stezka navazuje na první díl - Tygrovo prokletí, kde probíhá seznámení mezi sedmnáctiletou Kelsey a Dhirenem, indickým princem, kterého sužuje prastará kletba. Kelsey je předurčena k tomu, ji zlomit a tak se společně s Renem vydává na strastiplnou cestu do Indie, kde poznává zdejší kulturu i samu sebe a zažívá obrovské nebezpečí.
Netrvá dlouho a zamiluje se do Rena - nic však není tak růžové a Kelsey, která zpanikaří, před ním "utíká" zpět domů. A tam začíná děj druhého dílu.

Vzhledem k tomu, že jsem na druhý díl musela nějakou dobu čekala, byla jsem rozhodnutá si před jeho přečtením znova přečíst Tygrovo prokletí... ale pak mě to nějak přešlo. Lenost je příšerná vlastnost a tak, když se mi Tygrova stezka dostala do rukou, jsem se do toho prostě "pustila" a na první díl jsem se úplně vykašlala. No, co už :)
Možná právě proto, si myslím, že i když jste první díl třeba nečetli, nijak extrémně vám to vadit nebude... ale jsou momenty, o které by se člověk neměl nechat připravit ;). Každopádně je všechno vysvětleno a tak tomu každý porozumí poměrně bez obtíží.
Věc, které na knížkách Colleen Houckové zbožňuju je jejich exotičnost. Není příliš mnoho knih, kde se dostanete z Ameriky do Indie a máte možnost se seznámit s tamní kulturou. Celý děj to dělá neuvěřitelně zajímavým!
Stejně tak staré kletby, chrámy, "ráj" a podobně. Všechno je dokonale popsané a navíc - očima úplně obyčejné holky. Mnohdy jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi(a chtělo se mi občas i křičet, když někdo z hrdinů udělal opravdu hloupé rozhodnutí...).
Další věcí(ale lidé nejsou věci) jsou postavy dvou indických princů - Rena a Kišana. Po celou dobu čtení bylo téměř nemožné nemít závistivé a lehce úchylné(:P) myšlenky. Uznejte, že když vám někdo popisuje kluka, vlastně spíš muže, který vlastně - kromě občasné ješitnosti a nadmíry sebevědomí - nemá žádnou chybu a podle Colleen Houckové má vypadat asi jako "kombinace Breda Pitta, Johnnyho Deppa a Orlanda Blooma", je těžké, si ho tak trochu nevysnít.


Pokud jde o nedokonalosti... Občas mi přišlo přehnané to cukrování a ta strašně sladká a nereálná láska. To, ostatně, mi vadilo především v prvním dílu, kde se až na konci zvrátilo především dobrodružství a přátelství plné důvěry v lásku - a strach. A taky spousty přehánění a frází, které nemám zrovna v lásce.
Taky se mi nelíbilo, jak je hlavní hrdinka příběhu Kelsey, snadno ovlivnitelná a neumí si prosadit své(hlavně, jde-li o věci dost osobní - já bych to udělala jinak a asi už mnohem dříve :D).
Vím, že každý z nás je jiný - i postavy knih musí být jiné, originální a osobité - ale před láskou se neutíká, ne? Je přece blbost, aby někdo utíkal před někým, koho miluje. Obvzlášť pokud k němu ten druhý chová stejné city.
Jinak ale není nic, co by mi nějak více vadilo - narozdíl od jiných knížek v této nejsou žádné momenty, které vás málem unudí k smrti, než přijde nějaký zajímavý moment. I když v některých chybí rozhovory mezi postavami, city Kelsey, prostředí, ve kterém se zrovna pohybují a podobně, člověka skvěle zabaví a není čas se nudit.


Celkově se mi kniha opravdu hodně líbila. Podle školního hodnocení bych jí dala 1- :)
No a ještě v tomto roce se můžeme těšit na Tygrovu plavbu a někdy na podzim se snad dočkáme i Tygrova osudu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miluji ho miluji ho | 11. května 2013 v 22:22 | Reagovat

Tuto knihu přímo miluji je báječná a moc se těším na další díl ;) nejvíce se mi jako postava líbí Ren

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama