RECENZE: Tajemství Černého údolí

27. ledna 2013 v 7:00 | Lucka |  Recenze
Tajemství Černého údolí
Sabine Giebken

Tajemství Černého údolí

"Lotta a její nevlastní sestra Nora se vydávají na Island, kde hodlají strávit dobrodružné prázdniny v sedle. Nora už se nemůže dočkat, až si sedne na pravého islandského koně. Lotta si ale není vůbec jistá, jestli se jí tyhle prázdniny budou líbit. Pověst o trollech v opuštěném a zamlženém Černém údolí jí nahání hrůzu. A ukáže se, že ten týden bude ještě dobrodružnější, než si Lotta vůbec dokázala představit. Počasí je nepředvídatelné a zrádná mlha se objevuje často a bez varování. A do toho Lottě připadá, že jezdce někdo tajně sleduje.
Pak její nová kamarádka Tinna zmizí beze stopy…"
Přemýšlela jsem, jestli o této knize psát recenzi. Ale pak jsem si řekla, proč vlastně ne? Takže hurá na to :)
Kniha Tajemství Černého údolí vyšla v knižním klubu dříve známém jako "Pony club", který se ale přejmenoval na "Penny girl". Tento knižní klub se zaměřuje na knihy pouze o koních a o tom, jak kvalitní jsou se dá lehce pochybovat. Některé jsou lepší jiné horší, některé jsem si oblíbila, u jiných zase vím, že už na ně nikdy nesáhnu.
Tato kniha patřila k těm průměrným, možná lehce nadprůměrným. Jelikož je tato kniha strašně tenounká měla jsem ji přečtenou za dvě cesty do školy a zpět(jezdím vlakem). To bych jí také dala jako plusový bod. Přece jen je fajn, když knížku jen strčíte do batohu(narvaného učebnicemi...) nebo tašky a skoro nevíte, že ji tam máte - což se například o Eragonovi říct nedá :)
Další plusový bod bych "udělila" za zajímavé téma - já, jako osoba, která sní o Islandu a Islandských ponících jako blázen, jsem se v tomto tématu doslova rochnila. Dále se mi líbí lehce tajemný nádech a nechybí ani trocha té lásky :)


Pokud mi ale na knize něco vadilo bylo to to, jak se děj chvílemi zamotával a někdy váznul. Z tohoto důvodu jsem se chvílemi nudila nebo jsem nevěděla o co vlastně jde.
Pokud jde o lásku v příběhu, tu bych tam možná ani necpala - kdo říká, že musí být láska všude? Přišlo mi, že už to tam bylo příliš nacpané - když do příběhu dáme koně, zrovna se rodící přátelství, duchy - resp. troly, únos a do toho všeho ještě lásku. Nevím, nevím.


Celkem bych knížce dala podle školního hodnocení za 2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama