Leden je za námi! Co přinesl pro veřejnost i pro mě?

31. ledna 2013 v 20:05 | Lucka |  Náš svět
Uf uf :) koho by napadlo, že leden uteče tak rychle?
Bylo toho mírně řečeno hodně... Volby - už ty samotné zamíchaly celou naší společností. A pak kvanta dalších věcí...


Musím se usmívat, protože jsem vybrala veselé oddělovače... Bez nich by mi tenhle článek přišel snad i smutný. A to bych nechtěla. Možná bych textu mohla dát nějakou extravagantní, mile kýčovitou barvu, ze které by bylo mnohým snad i na zvracení. Vlastně je to jedno, protože sem stejně nikdo nechodí.


Ale co říct o lednu?
Bez pochyb byl měsícem velkých změn - nebo alespoň jedné veliké změny. Tou byly první volby prezidenta lidem. No, já volit nemohla a tak můžu jen tiše nadávat, jak je možné, že když 80% lidí z mého okolí volilo K. Schwanzenberga(pardon, píšu-li to blbě), je prezidentem M. Zeman. Jedinou výhodou je snad jen to, že vím, jak se to píše :)
Je třeba to brát positivně. A hlavně se uklidnit.


Naštěstí je tento blog o knihách. O tom tu tedy chci psát. Především tedy o knihách, které se objevily během ledna.

1. Pandemonium(Delirium 2)

"Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela."

Jednoduše řečeno - umírám zvědavostí! :) Podle ukázkové kapitoly, kterou jsem si stáhla a podle "listování v knize" na internetu to bude bomba.

2. Monster high 4 - příšerná parta je zpět

"SOVáci jsou volní a Drakulaura s pýchou cení svoje tesáky. Ale její táta, slovutný pan D., ji poctí návštěvou a pak jde všechno z kopce. Ale Lala se nehodlá vzdát, a tak když se dozví o fantastické soutěži, ve které vítězná škola získá špičákovou šanci v mezinárodní kampani, rozhodne se do toho pořádně zakousnout. Z obyčejné šarvátky otec versus dcera se vyvine bitva o Salem a všechny studenty. SOVáky i normáky. A jak to dopadne? Přečtěte si to!"

Co říct? Vlastně ani nevím, proč tuhle "brakovou" literaturu vůbec zmiňuji. Ne, že bych někoho chtěla urazit ;)
Monster High jsem četla jen jedničku a v půlce dvojky mi ruply nervy a málem jsem to vyhodila oknem - od té doby se těmto knížkám vyhýbám jako čert kříži.

3. BZRK

"Nano. Svět uvnitř lidského těla, svět v mase, svět mezi nervovými zakončeními. A v něm se odehrává bitva mezi těmi, kdo chtějí ovládnout lidskou mysl, a těmi, kdo jim v tom chtějí zabránit. Mezi nimi jsou i Noah a Sadie, jejichž blízké zničil boj o moc, který vedou bratři Armstrongovi, podivná Dvojčata, která touží ovládnout svět a vytvořit utopickou společnost bez konfliktů a válek, bez hladu a strádání. Jenže jak vést válku v nanosvětě, kde stačí šikovně "předrátovat" pár nervových spojení a z člověka je rázem jen loutka? Strhující thriller, který balancuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím."

Na tuto knížku mám opravdu vážně spadeno... Zní to tak příšerně zajímavě, že se asi zblázním a buď si ji koupím, nebo nakráčím do knihovny s pistolí(nebo jinou zbraní) a budu vyhrožovat, dokud tam nebude :) Ne, není mi dobře.

3. Milion sluncí

"Celé Universum je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos.

Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojili. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že před sebou mají dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?"

Ach ano :) jedna z mála knih, která mi snad zanedlouho - společně s prvním díle - bude stát v knihovničce. Poté, co jsem si přečetla ukázkové kapitoly a listování v knize jsem se prostě neovládla. Pokud ji někdo z vás četl - ozvěte se mi prosím. Ve dne v noci ;)


Zajímavé knihy - tedy, jen ty nejzajímavější, říkala jsem si, že tento článek nikdo nechce číst dvě hodiny - máme za sebou. Dále jsem udělala malý seznam knížek, které jsem za celý leden přečetla:

  • Kůň, který si mě vybral - Susan Richardsová
  • Proměna - Margaret Mahyová
  • Rudá jako rubín - Kerstin Gierová
  • Modrá jako safír - Kerstin Gierová
  • Léčba koněm - Rupert Isaacson - zatím jsem v polovině, protože tato kniha má velké množství slabých momentů
Proč sem tenhle seznam dávám?
Hlavně proto, abych v tom já sama měla pořádek(kdyby nám třeba začal hořet dům a mě shořel můj úžasný čtenářský deník). Taky abych věděla, o čem třeba napsat recenzi :)

No, tím bychom snad mohli skončit. Neustále mi vrtá hlavou, o čem bych měla psát na téma týdne - protože "plyšový medvídek" mi toho moc neříká... tak snad jedině napsat o filmu "Méďa", který jsem dnes skoukla během odpoledne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama